۵ نکته برای بهترین بودن در مصاحبه های ویدئویی

۵ نکته برای بهترین بودن در مصاحبه های ویدئویی

امروزه ما در عصر تکنولوژی زندگی میکنیم ، حتی قبل از شیوع ویروس کرونا (COVID-19) مصاحبه های ویدئویی برای دورکاری , برای اخذ ویزا ، برای مشاغلی که در شهر یا کشورای های دیگر وجود داشتند مرسوم بوده ، بسیاری از شرکت ها قبلاً از مصاحبه های کنفرانس ویدئویی استفاده می کردند تا با استعدادهای استثنایی در سرتاسر جهان سریعتر و مؤثرتر دیدار کنند ، این روش علاوه بر صرفه جویی در وقت و هزینه ها با توجه به شیوع کرونا روش جایگزینی برای مصاحبه های حضوری بوده تا فاصله گذاری اجتماعی نیز رعایت شود .
با توجه به اتفاقات اخیر در جهان و شیوع ویروس کرونا ممکن است مصاحبه بعدی شما به صورت آنلاین و ویدئویی باشد ، در اینجا ما به ۵ نکته مهم اشاره می کنیم تا شما اماده برای یک مصاحبه ویدئویی باشید .

۱ – داشتن آمادگی قبلی و تست تجهیزات 

در شرایط عادی مصاحبه در خیلی از افراد باعث ایجاد استرس خواهد شد ، با صبر کردن تا روز مصاحبه باعث تشدید استرس در خود نشوید ، در صورتی که نیاز به نصب نرم افزار خاصی مانند skype ، whatsapp یا … هستید حتما از قبل این نرم افزار را نصب یا به روز رسانی کنید , بررس کنید تا نام کاربری و عکس پروفایل مناسبی داشته باشید .
سرعت اینترنت خود را بررسی کنید و مطمئن شوید دوربین و میکروفون رایانه شما به درستی کار می کنند. توصیه می کنیم در حین مصاحبه از هدفون استفاده کنید که صدای شما واضح و بدون نویز باشد و به مصاحبه کنندگان کمک می کند تا صدای شما را بهتر بشنوند.
اطمینان حاصل کنید که صبح روز مصاحبه دستگاه شما به طور کامل شارژ شده است. برای جلوگیری از خاموش شدن تلفن همراه یا لپ تاپ خود توصیه میکنیم در حال مصاحبه دستگاه خودرا به شارژر متصل کنید .

۲ – لباس مناسب برای روز مصاحبه 

اگرچه شما در خانه هستید و مصاحبه کنندگان فقط می توانند نیمی از قسمت بالای بدن شما را ببینند ، مهم است که لباس مناسب انتخاب کنید . برداشت اول بسیار مهم است و از آنجا که تعامل و ارتباط در حال حاضر محدود است ، نحوه لباس پوشیدن شما اولین نشانه این است که شما در مورد شغل چقدر جدی هستید. نیاز به پوشیدن لباس رسمی مانند کت و شلوار نیست که باعث احساس ناراحتی یا استرس در حین مصاحبه شود , لباسی راحت در عین حال رسمی و با رنگ مناسب بپوشید .

۳ – از هرگونه حواس پرتی خودداری کنید

در خانه ممکن است اتفاقات زیادی بیافتد  , ممکن است شما هم اتاقی یا حیوان خانگی داشته باشید این مهم است که سعی کنید در طی مصاحبه خود یک محیط بدون حواس پرتی پیدا کنید که آرام ، خصوصی و دارای روشنایی باشد تا از اتفاقات غیر منتظره جلوگیری کنید . مطمئن شوید رایانه شما روی یک سطح صاف قرار گرفته باشد و ایده آل است که روبروی یک پنجره باز بنشینید تا سایه ای از آن ایجاد نشود ، پشت سرخود را بررسی کنید تا همه چیز مرتب و منظم  باشد

۴ – وقت شناس باشید !

این موضوع بسیار مهم است ! هیچ چیز بدتر از این نیست که شما در ارتباط اول دیر کنید , توصیه می کنیم ۱۰ دقیقه زودتر قبل از شروع مصاحبه وارد اپلیکیشن مورد نظر خود شوید ، میکروفون و دوربین سیستم خودرا تست کنید و منتظر بمانید تا مصاحبه شروع شود .

۵ – به دوربین نگاه کنید

آسان است که بخواهید در هنگام گپ تصویری به تصویر خود یا چهره مصاحبه شونده نگاه کنید. با این حال ، این را باید در نظر داشته باشید که بسته به زاویه دوربین شما ، ممکن است به نظر برسد که شما در حال نگاه به اطراف یا پایین هستید. برای اینکه جذاب ترین کار به نظر برسد ، برای اینکه بهتر به نظر برسید حتما دوربین خود را در سطح چشم قرار دهید و حتما هنگام مکالمه به دوربین نگاه کنید.

مصاحبه چه به صورت حضوری ، از طریق تلفن و چه از طریق تماس ویدئویی ، می توانند چالش برانگیز باشند. حتماً تمرین کنید و امیدوارم این نکات بتواند به شما در رسیدن به کار مورد نظرتان کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در اسرع وقت پاسخگو هستیم